Testosteronum prolongatum Jelfa

Takie leczenie może przynieść wiele korzyści – zmniejsza objawy, poprawia strukturę kości i budowę ciała, wpływa pozytywnie na metabolizm oraz wyraźnie poprawia jakość życia. Warto jednak wiedzieć, że nie w każdym przypadku może być zastosowane. Istnieje wiele preparatów, które różnią się profilem działania, drogą podania oraz działaniami niepożądanymi. W niektórych przypadkach, leczenie opiera się na stosowaniu innych substancji, np.

  • Inhibitory 5-alfa reduktazy, poprzez hamowanie przekształcania testosteronu w DHT, mogą spowolnić ten proces, dlatego lekarze w tym przypadku mogą przypisać dostępne na receptę finasteryd lub dutasteryd.
  • U kobiet po menopauzie czasami testosteron stosowany jest w leczeniu raka sutka oraz w schorzeniach związanych ze zbyt wysokim stężeniem estrogenu we krwi.
  • Są różne formy podawania hormonu (zastrzyki, plastry, żele), a więc można terapię dopasować do potrzeb konkretnej osoby.

Możesz także spróbować pełnych składników naturalnych produktów Formeds Bicaps LibiMen czy Zerex Ultragold. Tribulus 90% to suplement diety znanego producenta Extrifit, zawierający ekstrakt z owoców Tribulus terrestris (buzdyganka naziemnego) o najwyższej zawartości saponin – 90%. Jest to kolejny ze skutecznych pomocników w naturalnym zwiększaniu poziomu testosteronu. Jedna kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu z owoców Tribulus terrestris.

Czy w aptece kupię bez recepty testosteron na budowanie masy mięśniowej?

Objawy różnią się w zależności od wieku, nasilenia niedoboru i czasu jego trwania. Testosteron jest hormonem płciowym, który pełni istotne funkcje zarówno w organizmie mężczyzny, jak i kobiety. Testosteron u mężczyzn odpowiada za rozwój i prawidłowe działanie męskich narządów płciowych, męską sylwetkę i owłosienie, popęd seksualny, masę mięśniową i kostną. Jego niedobór w okresie płodowym może skutkować nieprawidłowym rozwojem narządów płciowych. Niedostateczny poziom androgenów w okresie przedpokwitaniowym objawia się opóźnionym dojrzewaniem płciowym, wysokim głosem czy eunuchoidalną sylwetką.

Co to jest testosteron? Męski hormon

W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku główną stosowaną postacią były iniekcje enantanu testosteronu, natomiast w latach siedemdziesiątych powszechnie stosowaną formą leku stał się doustny undekanian testosteronu. Transdermalne plastry testosteronowe znane są od połowy lat dziewięćdziesiątych, dzięki firmie Virgil https://umzug-berlin.eu/oxandrolon-cudowny-rodek-wspomagajcy-wzrost/ Place w ALZA w Palo Alto. Opracowane plastry powodowały reakcje skórne, dlatego były niechętnie przepisywane przez lekarzy i szybko zostały zastąpienie przez żel, który pojawił się w 2000 roku w USA, a następnie w innych krajach. Od 2004 roku pojawił się na rynku undekanian testosteronu w postaci domięśniowej.

Należy pamiętać, że testosteron może być niebezpieczny dla płodu i może doprowadzić do wirylizacji płodów żeńskich. Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email. Zakup testosteronu na czarnym rynku grozi poważnymi konsekwencjami.

Używanie go jednak w celach zwiększenia masy po lekturze forów internetowych czy informacji w internecie typu „testosteron efekty po miesiącu”, może mieć bardzo poważne skutki zdrowotne. Dlatego należy pamiętać, aby tak silne preparaty brać tylko zgodnie ze wskazaniami i pod kontrolą lekarza. A już na pewno nie kupować szemranych preparatów niewiadomego pochodzenia. Co ważne, deficyt 5-α reduktazy testosteronu typu 2 może prowadzić do feminizacji zewnętrznych narządów płciowych u płci męskiej, a u kobiet opóźnienie miesiączki czy słabsze owłosienie ciała. Z kolei w lecznictwie inhibitory 5-α-reduktazy, takie jak finasteryd np.


Image Gallerytitle icon