Все буде залежати від передбачуваних обсягів вирощування. Коли це пробний варіант, то достатньо буде кількох соток землі. Якщо ж ви плануєте зайнятися вирощуванням ягід у виробничих масштабах, то слід орендувати великий земельну ділянку в хорошому місці.

бізнес на вирощуванні малини

Зрозуміло, в перший рік після висадки урожай не буде таким високим, але з часом він поступово збільшитися. Крім того, ви зможете продавати власні саджанці і тим самим істотно збільшите прибуток. Мінімальна ринкова ціна 1 кг такої продукції 30 гривень. Річна малина – особливість цього сорту в тому, що він має дворічний цикл розвитку. Ягоди володіють приємним солодким смаком і ніжним ароматом.

Створення бізнесу на вирощуванні ремонтантної сорти малини

Мінус такого роду бізнесу в тому, що він є сезонним. Проте при хорошому розкладі ви зможете отримати непоганий прибуток вже до початку осені. Вирощування такої культури з комерційною метою вигідно ще і відсутністю необхідності витрачати великі гроші на добрива. Головне, регулярний полив рослини, про ягоди ж можна забути до моменту їх остаточного дозрівання. Звичайна дворічна малина починає плодоносити на другому році і дає урожай 1 раз в сезон. Такі ягоди дуже соковиті, неймовірно солодкі й ароматні. Але ці сорти погано переносять морози і схильні до багатьох захворювань.

У чому специфіка вирощування цієї ягоди в південних регіонах України? Своїми порадами ділиться консультантка з агрономічних питань, експертка з міжнародним досвідом роботи Ганна Луцько. 10 років тому в селі Снітків на Вінниччині Сергій Українець вирішив організувати власне підприємство з вирощування та переробки плодово-ягідної продукції.

Дуже важливо звернути увагу на здатність ожини або малини утворювати пагони. Рослинам необхідно надати достатню зону живлення. Не забувайте, що транспортувати малину на далекі відстані дуже важко, тому завжди дбайте про ринки збуту в безпосередній близькості від вас. Висаджування малини проводиться не пізніше ніж за місяць до морозів.

Ягоди мають приємний солодкий смак і ніжний аромат. Мінусом є те, що цей вид схильний до хвороб і шкідників, а також погано переносить суворі та малосніжні зими. Хороший для ведення бізнесу з вирощування малини та сорт Джоан-Джі. Середня за вагою ягода, до 6 г, тверда, смачна, темно-червоного кольору. З гектара дає до 19 тонн ягід, що принесе добрий дохід та прибуток підприємству. Ремонтантна малина дає врожай однаково добре і першого року, і другого.

Цей вид характеризується дуже великими плодами ягід вага до 6 – 10 грам, що дозволяє з одного куща зібрати близько 3 – 4 кг врожаю. Має непоганий смак і адаптований під більш тривале зберігання. Для захисту малини від шкідників і хвороб використовують різні хімічні засоби, але робити це потрібно до того як ця рослина починає цвісти.

Час роботи

Це варіант збуту набагато вигідніше оптових продажів, але доведеться пошукати гідних споживачів. Вирощування саджанців найкраще робити в засклених або плівкових теплицях з туман-утворюваних установках. Друзі, наші проекти існують вже близько 8 років.

Якщо ви вирішили серйозно зайнятися бізнесом на вирощуванні малини, тоді вам потрібно буде підготувати ґрунт перед висадкою. Зазвичай його піддобрять гноєм близько 0,5 тонни на сотку, а також додають азотні і калійні добрива. Висадка кущів малини відбувається в основному, як рекомендують фахівці восени, десь у жовтні, а й навесні можна також її висаджувати. Бізнес на малині має чудову рентабельність і при правильному підході можна отримати високу урожайність, це чудова ідея для початківців в Україні! Малина є дуже корисною ягодою, яка має постійний попит на ринку. Багато європейських фермерів вже давно займаються її розведенням і успішно будують на цій справі досить прибутковий бізнес.

До її мінусів відноситься примхливість підживлення, а це вимагає додаткових витрат. Все більше людей починають віддавати перевагу сільськогосподарському та садівничому бізнесу. Рентабельність садівничого бізнесу досить висока. Наприклад, малина – дуже корисна, смачна ягода, тому попит на https://radiotrek.rv.ua/news/10-aspektiv-planuvannya-vagitnosti—-shcho-potribno-vrahovuvati-maybutniy-materi_310440.html неї цілорічний. До того ж це багаторічна рослина, що дає врожай кілька разів за сезон. Вкладення мінімальні, саме завдяки цьому даний бізнес вигідний і практично безпрограшний. Коли вже з площею майбутнього розсадника визначилися, можна переходити до вибору сортів малини для посадки.

Салон “Маникюрофф” на “Парку культури”: повний перелік послуг та відгуки

Якщо немає гною, можна підгодовувати азотними чи калійними складами. Для успішного розведення малини насамперед необхідно подбати про добре освітлену ділянку землі та вільний доступ до системи водопостачання. Малина культура вологолюбна, тому без рясного поливу не обійтися.


Image Gallerytitle icon